Україна закликала країни НАТО не визнавати вибори в Криму

“Завершилася панель Міжпарламентської ради Україна-НАТО «Мілітаризація Криму і порушення прав людини на півострові», написала у Фейсбук народний депутат Ірина Фріз. – Закликали представників парламентів країн – членів Альянсу не визнавати результати «виборів» Володимира Путіна президентом РФ в окупованому Криму, адже вони відбуваються з порушенням міжнародного права. За окупаційної влади на півострові можливі лише вибори без вибору”.

“Звернула увагу у виступі на мілітарізацію півострову не лише конвенційною зброєю, але й розміщенням зброї масового знищення, зокрема, крилатих ракет з ядерними боєзарядами, а також комплексів Тополь-М – балістичних міжконтинентальних ракет, – зауважує вона. – Викликає занепокоєння з нашої точки зору розконсервація об’єктів на кшталт «Феодосія-13» на території Криму, що побудовані за часів Холодної війни та призначенні для зберігання зброї масового ураження”.

“Звернула увагу присутніх на включення в склад ЧФ РФ підводних човнів, що є носіями ракет з ядерними зарядами. Зрозумілим є, що в Криму формується потужна ударна група, що вже істотно змінює баланс сил в регіоні, – наголосила також політик. – Окремим питанням стоїть цілеспрямована політика окупаційної влади до штучної зміни етнічного складу півострову. Відбувається активе переселення представників етнічних груп Сибіру до Криму. Натомість особи, що зокрема проходили служби в ЗСУ але залишилися на півострові переводяться до військових частин Південного та Центрального
військового округів РФ”.

“Голова Меджлісу Рефат Чубаров звернув увагу на системні та кричущі порушення прав людини на півострові, зокрема, щодо кримсько-татарського населення, примушення до переселення, насильницької паспортизації, переслідування за релігійним та національним признаками, – підкреслила Ірина Фріз. – Також обговорювалося питання знищення окупаційною владою культурної спадщини Криму та часткове вивезення памяток культури та мистецтва до Російської Федерації. Це занепокоєння повністю підтримали учасники Міжпарламентської ради Україна-НАТО”.

Чубаров

Світлини з допису в ФБ Ірини Фріс

А постійний представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба вважає, що вибори президента РФ в окупованому Криму не будуть визнані міжнародною спільнотою. “По системі української дипломатії вже пішли всі необхідні доручення і, в тому числі, я їх отримав як посол у Страсбурзі щодо наших кроків, які ми маємо вжити для того, щоб вибори в Криму не були визнані жодною стороною і щоб вони вважалися нелегітимними”, – сказав він в ефірі телеканалу “112 Україна”.

Водночас, за словами Кулеби, кожна країна окремо буде вирішувати, як далеко піде в невизнанні цих виборів. “Я дуже сумніваюся, що вони вирішать не визнавати легітимність Путіна загалом. Але я більш ніж переконаний, що будуть зроблені чіткі наголоси і що вибори в Криму не отримають жодного міжнародного визнання”, – сказав постпред України при РЄ.

На його думку, політика Заходу щодо виборів у Криму буде схожою на ту, яку проводив західний світ в часи СРСР щодо балтійських країн – “коли не визнавалася анексія цих трьох республік (Естонії, Литви й ЛатвіїРед. “УП”), але при цьому співпрацювали з Радянським Союзом”.