Верховна Рада: Вибори президента РФ в Криму – незаконні

За проект Постанови «Про звернення Верховної Ради України до міжнародного співтовариства у зв’язку із незаконною підготовкою виборів президента Російської Федерації на тимчасово окупованій частині території України – в Автономній Республіці Крим та Севастополі» (реєстр.№7546), проголосувало 255 депутатів.

Метою даного документу є висловлення позиції Верховної Ради щодо незаконного голосування на запланованих на 18 березня 2018 року виборах президента Російської Федерації на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та міста Севастополь, а також заклик до Ради Безпеки та Генеральної Асамблеї ООН, ОБСЄ, ЄС, НАТО, інших міжнародних організацій, парламентських асамблей, іноземних парламентів та урядів щодо вжиття відповідних заходів.

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, виступаючи з парламентської трибуни, висловив подяку авторам даної законодавчої ініціативи, а також членам Комітету у закордонних справах за створення робочої групи щодо доопрацювання даного звернення Верховної Ради.

«Хочу звернути увагу на одну пропозицію, яка поки що не врахована, щоб поставити додатково на голосування. Мова йде про те, що ми маємо закликати наших міжнародних партнерів до конкретики по відношенню до президента РФ, який буде обраний в результаті незаконних виборів в Криму», – сказав Чубаров.

Він звернувся до парламенту підтримати поправку до зазначеної законодавчої ініціативи, а саме: «уникати здійснення президентом Росії, обраним внаслідок незаконних виборів в анексованому Криму, який є частиною суверенної території України, в міжнародно визнаних кордонах, державних та робочих візитів до країн-членів ООН. Президентам, урядам та парламентом країн – членів ООН не приймати запрошення та не здійснювати візити до РФ».

Чубаров також розповів, що разом з Ахтемом Чийгозом виступили на заходах в Раді з питань захисту прав людини Організації Об’єднаних націй. «Ми говорили, що жодна країна не повинна знатися з президентом, який обраний внаслідок незаконного розширення цих виборів на територію Криму та іншої суверенної держави. Ми запитали європейських послів, чи вони б пішли на визнання таких виборів, якщо б вони відбувалися в їхніх країнах?! Тому ми маємо бути рішучими, потрібно підтримати постанову, щоб наші партнери не приймали на своїй території незаконно обраного президента РФ. І зі свого боку не приймали запрошення та не здійснювали візити до Росії», – наголосив Рефат Чубаров.

Проект Постанови Верховної Ради України «Про Звернення Верховної Ради України до міжнародного співтовариства у зв’язку із незаконною підготовкою виборів Президента Російської Федерації на тимчасово окупованій частині території України – в АР Крим та Севастополі» (реєстр.№7546), був прийнятий з поправкою Рефата Чубарова.