Зброя США дозволить ефективніше протистояти агресії РФ – Байден

Колишній віце-президент США Джозеф Байден назвав розумним рішення адміністрації американського президента Дональда Трампа надати летальну зброю Україні. Виступаючи у Раді з міжнародних відносин США, Джозеф Байден заявив, що за два останні роки роботи адміністрації президента Барака Обами він особисто наполягав, що це треба було зробити.

Озброєння України, разом з тиском Заходу та санкціями, дозволить ефективніше протистояти російській агресії, переконаний Байден. Колишній посадовець при цьому застеріг: корупція залишається найбільшою проблемою України. Він порекомендував посадовцям адміністрації Трампа уважно фіксувати, що говорять і що не договорюють українці, а також перевіряти, як виконують вони свої обіцянки.

«Я відчайдушно схвильований регресом у боротьбі з корупцією у Києві. Ось вам один конкретний приклад. Мені дали завдання щодо України. То ж я пам’ятаю, як відбув туди, щоб переконати нашу команду, що ми повинні надати Україні довготривалі кредитні гарантії. Я їздив в Київ 12-13 разів, і врешті мав оголосити, що ми пропонуємо ще один мільярд доларів кредитних гарантій. Я отримав обіцянки від Порошенка та Яценюка, що вони вживатимуть кроків щодо генерального прокурора, але вони цього не зробили.

Я пішов на прес-конференцію і сказав: ми вам не даємо мільярда доларів. Вони мені кажуть: ви не маєте таких повноважень, ви – не президент, президент казав, що дасть. Я такий: дзвоніть йому. Я сказав, що ви не отримуєте мільярда доларів. Я сказав: я їду через 6 годин, якщо ваш генпрокурор не буде звільнений до того часу, ви не отримуєте грошей. І той сучий син був звільнений. І на його місце поставили того, кому на той час довіряли.

То ж вони зробили деякі дуже важливі необхідні інституційні і кадрові зміни. Але одна з трьох необхідних інституцій зараз відходить назад. Антикорупційний суд. Але вони обіцяли, що цього не станеться», – зазначив колишній віце-президент США Джозеф Байден .