Кіріакідес про скруту в РЄ через фінансові демарші Росії та Туреччини

Звертаючись до Посткому ПАРЄ в Копенгагені, президент Стелла Кіріакідес сказала, що данське головування починається в нелегкий момент: «Коли ми зіткнулись з політичними і фінансовими наслідками рішення Російської Федерації призупинити виплату решти внеску в 2017 році й оголошення Туреччиною наміру скасувати статус головного платника до бюджету РЄ».

Розглядаючи фінансові наслідки цих кроків, – сказала вона, – ми не повинні забувати про їхні політичні наслідки для здатності Організації виконувати свої статутні цілі, тобто, сприяти європейській єдності і співпраці, згуртувавшись навколо загальних цінностей.

«Всі 47 держав-членів і обидва статутних органи повинні конструктивно співпрацювати в досягненні цієї мети. Тому, як голова ПАРЄ, я хотіла б запевнити вас, що Асамблея готова активно сприяти пошуку шляхів подолання проблем, з якими ми зіткнулись, в дусі конструктивного співробітництва та діалогу», – додала пані Кіріакідес.

Говорячи про кінцеву мету данського головування в Комітеті міністрів, президент сказала, що система Європейської конвенції з прав людини сьогодні знаходиться під величезним тиском і вона розуміє головний пріоритет данського головування: «Європейська правозахисна система в майбутній Європі».

«Очевидно, що основна відповідальність за забезпечення прав людини, – відповідно до Конвенції, – лежить на національних органах влади та судах. Тому вкрай важливо поліпшити виконання Конвенції на національних рівнях, та виконання рішень Суду (Європейського суду з прав людиниРед.). Як вам відомо, Асамблея бере активну участь в нарощуванні потенціалу національних парламентів, щоб вони відігравали активнішу роль у виконанні Конвенції», – сказала вона.

«Ми з нетерпінням очікуємо обміну досвідом під час данського головування.  Тому ви можете розраховувати на нашу підтримку і внесок в нараду на рівні міністрів, яке під час данського головування планується провести в квітні 2018 року», – додала пані Кіріакідес.

Пезидент ПАРЄ також привітала інші пріоритети періоду данського головування: рівні можливості, зміна поглядів і забобонів стосовно осіб з інвалідністю, участь дітей і молоді в забезпеченні демократії. Причому, останній пункт є одним з головних пріоритетів президента.

Копен

Фото офіційного сайту ПАРЄ

За повідомленням прес-секретаря генерального секретаря Ради Європи  Денієла Хольтгена, генсек РЄ Турб’єрн Ягланд підтвердив журналістам, що отримав від глави МЗС Туреччини Мевлюта Чавушоглу лист від 31 жовтня, в якому той повідомив, що Туреччина перестане бути одним з “основних платників” Ради Європи “.

Крім Туреччини основними платниками до бюджету Ради Європи є Великобританія, Росія, Італія, Німеччина і Франція. За даними російської преси, в 2015 році внесок Туреччини до Ради Європи склав близько 14 мільйонів євро. Після оголошення про приєднання до основних платників, в 2016 році Туреччина заплатила вже близько 34 мільйонів євро. 

Внески держав – членів Ради Європи розраховуються за формулою, заснованою на ВВП і загальній кількості населення. Бюджет Ради Європи на 2017 рік склав 454 586 500 євро. Внесок Туреччини в 2017 році склав 33 849 161 євро.