Через звинувачення у коріпції ПАРЄ перегляне свій Кодекс поведінки 

Комітет з питань регламенту перегляне Кодекс поведінки і поставить його на голосування ПАРЄ на жовтневому пленарному засіданні. Він вважає, що звинувачення у корупції, висунуті проти деяких дійсних і колишнів членів, «як ніколи раніше поставили під сумнів достовірність дій і позицію Асамблеї» і можуть спричинити ризик «тривалого збитку» її репутації.

Пропозиції, прийняті комітетом на основі доповіді Йєна Лідделла-Грейнджера (Ian Liddell-Grainger, Сполучене Королівство, на фото), вимагають перегляду принципів діючого моніторингу виконання правил поведінки, які покладаються на членів Асамблеї (що на даний момент залежить виключно від голови Асамблеї та яке GRECO описує як «надмірно дискредитаційне)».

Group of States Against Corruption (GRECO) – міжнародна організація, створена Радою Європи в 1999 році. Встановлює антикорупційні вимоги до діяльності держав і контролює відповідність практики цим стандартам. Група складається з 49 держав. Членство не обмежується Європою, проте, в даний час, єдиною неєвропейською державою в складі GRECO є США.

Комітет ПАРЄ вважає, що створення нового механізму дозволить провести неупереджений розгляд ймовірних порушень етичних принципів (в тому числі – виявлених зовнішніми джерелами), і прискорить розслідування цих звинувачень. Також буде розглянуто перелік санкцій, що застосовуватимуться в разі доведених фактів порушень етичних норм Асамблеї.

Комітет також пропонує прийняти чіткі правила доступу для третіх сторін в середину приміщень Ради Європи під час сесій Асамблеї і нарад, та прийняття ефективних заходів для запобігання практики, коли колишні учасники Асамблеї отримують винагороду за консультації та лобіювання.

Проект розробленого комітетом документу буде поставлений на голосування Асамблеї у вівторок, 10 жовтня, під час її пленарного засідання (Страсбург, 9-13 жовтня 2017 року).

***
У відповідь на звинувачення у корупції Бюро Асамблеї в січні минулого року затвердило трьохетапний підхід до врегулювання ситуації: перегляд Кодексу поведінки членів Асамблеї, запрошення GRECO для консультування Комітету з питань регламенту і створення зовнішнього слідчого органу, який почав свою роботу в червні. 

Ригламент

Комітет ПАРЄ з питань регламенту за роботою. Фото офіційного сайту Асамблеї