База ВМСУ в Очакові – в законі

Будівництво оперативного центру ВМС України на військово-морській базі в Очакові інженерними підрозділами США повністю відповідає чинному законодавству України, заявила народний депутат Ірина Фріз, коментуючи висловлювання заступника голови комітету Ради Федерації Росії з оборони та безпеки Франца Клінцевіча про буцімто провокацію з боку ВМС США. «Очевидно, Франц Клінцевич не помітив змін в законодавчому полі та зовнішній політиці України», – зазначила вона.

Як відомо, заступник голови комітету Ради Федерації з оборони та безпеки Франц Клінцевіч заявив, що будівництво оперативного центру ВМС США на українській військово-морській базі в Очакові є недружнім кроком.

«Я не знаю, як далі збирається влада України працювати зі своїми сусідами, якщо вони порушують власне законодавство. У 1990-ті роки там було все прописано і сказано, що має місце бути позаблокова система і неучасть ні в яких речах. В даному випадку йде процес підготовки вступу України в НАТО. З боку України я сприймаю це як провокацію», – заявив він.

Клінцевіч додав, що дані дії не залишаться без наслідків.

Фріз нагадала Клінцевічу, що в цьому році парламент України прийняв закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо зовнішньополітичного курсу України)».

«Законопроект дозволив чітко встановити курс України на набуття членства в Північноатлантичному Альянсі. Хочу нагадати Францу Клінцевичу, що позаблоковий статус був скасований Україною невдовзі після анексії Криму та початку російської агресії на Донбасі», – підкреслила Ірина Фріз.

Парламентар відзначила, що Україна розглядає таке будівництво нагальною необхідністю в рамках підвищення обороноздатності держави, розвитку ВМС України, а також проведення та координації спільних безпекових заходів з країнами-членами НАТО.

«Така необхідність, – підкреслила вона, – викликана багаторічною політикою РФ, що спрямована на знищення української незалежності та суверенітету, а з 2014 року – веденням неоголошеної війни».

Ірина Фріз запропонувала Францу Клінцевичу не обтяжувати себе погрозами на адресу США та України.

«Україна й надалі буде розширювати та поглиблювати співробітництво з країнами Північноатлантичного Альнясу, з метою створення мирного та безпечного простору у Східній Європі», – резюмувала Ірина Фріз.

Очаков

Будівництво оперативного центру ВМС України на військово-морській базі в Очакові

 

франц

Франц Клінцевіч (Франц Адамавіч Клінцевіч), нар. 15 червня 1957 року, Ошмяни, Гродненська область, Білоруська РСР). Російський політик, член Ради Федерації Федеральних Зборів Російської Федерації – представник від адміністрації Смоленської області з 29 вересня 2015 року; перший заступник голови комітету з оборони і безпеки Ради Федерації Федеральних Зборів Російської Федерації з 30 вересня 2015 року. Депутат Державної думи Російської Федерації III, IV, V і VI скликань.