Мета Путіна – взяти білорусів у заручники

Мета Путіна – взяти білорусів у заручники і підтиснутися до кордонів НАТО по всій довжині кордону – так народний депутат Олександр Бригинець прокоментував рішення Володимира Путіна про внесення до Державної Думи РФ протоколу до угоди з Білоруссю від 3 лютого 2009 р. про спільну охорону зовнішнього кордону союзної держави в повітряному просторі й створення єдиної регіональної системи ППО.

«Підтягнути свої ППС та інші підрозділи до кордону з НАТО (Польщею) – отакою виявилася братня стратегія Кремля щодо Білорусі. Звичайно, Путін вдає, що це через небезпеку від України, бо, зрозуміло, наші бомбардувальники завжди готові стерти Москву з лиця землі. Але реалісти розуміють: мета – взяти білорусів у заручники і підтиснутися до кордонів з НАТО по щонайбільшій довжині кордону», – відзначає Бригинець.

Як повідомлялось, президент РФ Володимир Путін вніс до російської Держдуми проект закону про ратифікацію протоколу до російсько-білоруської угоди з протиповітряної оборони. Угода стосується створення єдиної регіональної системи ППО Росії і Білорусі.

Згідно інформації з сайту Державної Думи РФ, протокол було підписано 2 листопада 2016 року в Мінську. Його положеннями уточнюється понятійний апарат угоди, підписаної у 2009 році, а також вносяться зміни, що стосуються організаційно-штатної структури ЗС РФ і порядку застосування зброї і техніки черговими по протиповітряній обороні при спільному виконанні завдань.

Стверджується, що реалізація протоколу дозволить “підвищити надійність охорони зовнішнього кордону Союзної держави в повітряному просторі” і буде сприяти зміцненню безпеки Росії і Білорусі. Крім того підреслюється, що реалізація документа не потребує додаткових бюджетних видатків.