Україна готує позов проти РФ із-за Керченської протоки

Питання Керченського мосту та проблеми українських портів, що пов’язані з його будівництвом, про які я листом інформував прем’єр-міністра, знайшли своє продовження. Україна вже готує позов проти РФ у зв’язку з обмеженнями судноплавства через Керченську протоку, встановленими російською стороною, – повідомив народний депутат Олег Недава.

За його словами, складна ситуація, в якій опинився порт, обговорювалась на зустрічі з керівництвом Маріупольського порту.

“Безумовно, морська блокада завдає серйозної шкоди для української економіки – вантажообіг Бердянського і Маріупольського портів вже істотно впав, – наголошує депутат. – Як наслідок, Маріупольський порт, здатний обробляти більше 17 млн. тон вантажів на рік, не дорахується прибутку в розмірі 410 млн. грн.”

“Аграрії та металурги змушені переорієнтуватися на інші види транспорту. Крім того, будівництво Керченського моста несе й екологічну загрозу. Різка зміна хімічного складу води Азовського моря призведе до загибелі багатьох живих організмів”, – підкреслив він.

“Такі дії з боку РФ завдають значної шкоди не тільки безпеки судноплавства, а й національній безпеці України в цілому, – заявив Олег Недава.