Німецька спецслужба закидає Росії шпигунство

Росія, Китай, Іран і Туреччина посилили шпигунську діяльність у Німеччині. Про це йдеться в новому звіті німецької спецслужби. Німецьких політиків закликають бути особливо пильними перед виборами до Бундестагу, повідомляє Deutsche Welle.

Російські спецслужби активно діють на території Німеччини. За кілька днів до саміту країн Великої двадцятки в Гамбурзі німецьке Федеральне відомство з охорони конституції оприлюднить новий звіт. У цьому документі Росії, Китаю, Ірану та Туреччині закидають посилене шпигунство в Німеччині.

“Російська Федерація, Китайська Народна Республіка та Ісламська Республіка Іран – основні учасники шпигунської діяльності, спрямованої проти Німеччини”, – цитує звіт інформагенція dpa.

У контексті шпигунства в документі згадано й Туреччину. Обсяг звіту – понад 300 сторінок. Міністр внутрішніх справ ФРН Томас де Мезьєр (Thomas de Maizière) та очільник Федерального відомства з охорони конституції Ганс-Ґеорґ Маасен (Hans-Georg Maaßen) представлять звіт сьогодні, 4 липня, в Берліні.

Із Росії та Китаю на Німеччину неодноразово вчиняли кібернапади. Мішенями атак були передусім міністерство закордонних справ ФРН, міністерства економіки та фінансів, німецькі диппредставництва за кордоном, відомство канцлерки та Бундесвер, йдеться у звіті Федерального відомства з охорони конституції.

Спецслужба застерігає від спроб Росії вплинути на результат виборів до Бундестагу шляхом кібернападів на німецькі партії й окремих політиків. Відомство попереджає про кібершпигунство, зокрема викрадення конфіденційних електронних листів. Потенційні жертви кібернападів мусять враховувати те, що компромат на них може будь-якої миті стати публічним, попереджає спецслужба. Вибори до Бундестагу відбудуться у вересні цього року.

Окрім того, спецслужба застерігає від прослуховування іноземних спецслужб в урядовому кварталі Берліна. Це відбувається регулярно, особливо напередодні важливих економічних і фінансово-політичних переговорів, зазначають фахівці. Жертвам таких атак надсилають підроблені електронні повідомлення, які нібито стосуються їхньої ділової комунікації. Отримувачів листів спонукають відкрити прикріплені файли, які встановлюють у комп’ютерних системи шпигунське програмне забезпечення.