Бути готовим до гібридної війни – 2017

“Інформаційна частина гібридної війни РФ проти України в 2017 полягатиме у наступних тезах: 1) українська влада винна в усьому, тому її треба змінити; 2) Європі Україна не потрібна; 3) змініть владу, відновіть дружбу з РФ і все буде добре”, – застерігає Володимир Ар’єв.

“Всі три компоненти будуть використані одночасно з багатьма відгалуженнями від кожного – як для української, так і світової аудиторії, – прогнозує народний депутат. – Якщо встоїмо ментально, як встояли свого часу проти інформаційного тиску та дезінформаційних вкидів країни Балтії, то відбудемося як держава остаточно. Якщо ні, то згадайте що вже зробили з Україною східні орди, коли 100 років тому незалежність утримати не вдалося”.

“Протистояти можемо лише єдністю, відмовою від стадної реакції на штучні подразники, кропітким і щоденним донесенням правди світу. Ми сильні, ми зможемо! Сподіваюсь, ми ще й розумні і не схибимо”, – підкреслює Володимир Ар’єв.

Також слід зауважити, що країни Балтії, встоявши проти російської інформаційної навали, не забувають і про збройний опір.

“Вони пошкодують!” – під такім девізом Литва готується дати відсіч окупантам Путіна, розповідає The Times.

“У засніженому лісі на околиці Вільнюса команда озброєних людей в камуфляжі планувала засідку, – пише про навчання членів Союзу стрільців Литви Том Парфітт (Tom Parfitt) – Добровольці готуються до партизанської боротьби, побоюючись зростання напруги між країнами Заходу і Росії”.

“Ми повинні підготуватися до захисту нашої країни від ворога, – каже журналістові 35-річний бізнесмен Мантас Раукіс, який вступив в Союз стрільців рік тому через” кримську тему”. – Вони порушили міжнародні угоди і окупували частину України. Тому існує реальний ризик, що подібне може статися і в Литві “.

За словами штабного офіцера Союзу стрільців Довідаса Рогуліса, кількість членів об’єднання різко зросла після приєднання Криму до Росії. Два роки тому в організації було зареєстровано менше 2 тисяч членів, зараз їх вже 4500.

Серед добровольців Союзу є навіть член литовського парламенту, колишній міністр закордонних справ Аудронюс Ажубаліс. Він побоюється, що Москва може влаштувати свого роду провокацію як “виправдання для початку конфлікту”. “Я вступив до Спілки два роки тому, щоб бути разом з іншими людьми, готовими діяти в разі загрози для нашої країни. Зрозуміло, я не думаю, що ми можемо позмагатися в ефективності з професіоналами, але ми могли б воювати в тилу, діючи як партизани “, – говорить Ажубаліс.

Литва

Для довідки: збройні сили Литви складаються з сухопутних військ, військово-морських сил, військово-повітряних сил і військ спеціальних операцій, але ледве перевищують десять тисяч чоловік особового складу. Так що кілька тисяч місцевих добровольців – серйозна підтримка за литовськими масштабами. Не кажучи про те, що останнім часом в країни Балтії прибули підрозділи НАТО.

В Естонії продовжують комплекс заходів, покликаних не тільки чинити опір “зеленим чоловічкам” – озброєним силам без розпізнавальних знаків, але й розганяти різного роду “ватні” збіговиська. Наприкінці минулого року, в районі замку Тоомпеа, що в Талліні, пройшли навчання, на яких, згідно зі сценарієм, група “спортивної статури молодих людей” раптом почала штурмувати держустанови.

В навчаннях були задіяні й ополченці територіальної оборони, які, згідно з новою військовою доктриною Естонії, можуть брати участь в операціях правоохоронних органів. Вельми показово, що ці навчання були проведені якраз після маневрів “Північна зірка”, в ході яких було відпрацьовано сценарій захисту Талліннського аеропорту від захоплення силами потенційного противника.

Естоныя

Для довідки: в 1968 році наступ на Чехословаччину радянських військ почався з захоплення аеропорту Праги групою радянських десантників, які проникли туди на борту цивільного літака, що запросив “аварійну” посадку.

Великий інтерес жителів Латвії до служби в національному ополченні – Земессардзі – добровільному мілітарному громадському формуванні самооборони.  Експерти впевнені, що новобранців мотивують події в Україні, і вони збираються захищати Латвію від Росії.

Це формування входить до складу Національних збройних сил Латвії та виконує, відповідно до закону, “завдання з оборони країни”. “Основна причина зростаючої популярності Земессардзу в тому, що люди побачили і дізналися з подій на території України, –  каже представник міноборони Латвії Каспарс Галкінс. – В основному люди хочуть отримати навички, щоб в критичний момент вони могли захистити країну”.

Екс-міністр оборони та закордонних справ Латвії, а нині депутат Європарламенту Артіс Пабрікс вважає, що захищати свою державу ці люди збираються від цілком конкретного агресора – від Росії. “Вони бояться, що безпека Латвії може виявитися під питанням, і не хочуть бути серед тих, хто просто дивиться і критикує, – заявив Пабрікс в інтерв’ю Російській службі Бі-Бі-Сі. – На жаль, я повинен сказати: так – побоюються Росію. Але не бояться! Якби боялися, то давно виїхали б”.

латвыя

Латвійські ополченці. REUTERS