Спільно перемагатимемо завжди

“Генасамблея ООН ухвалила історичну резолюцію по Криму, – написав у ФБ Володимир Ар’єв. – Формулювання, що в ній містяться, допоможуть в міжнародних судах проти РФ. Це величезна дипломатична перемога Павла Клімкіна, Сергія Кислиці, Володимира Єльченка та всіх, хто переконував, аргументував, добивався. Щиро вітаю!”

“Ну, а резолюції ПАРЄ, яких досягла наша делегація, стали одним з важливих аргументів в роботі на полях Генасамблеї. Коли спільно, то перемагаємо завжди!”, – підкреслив голова постійної української делегації в Парламентській Асамблеї Ради Європи.

Як вже повідомлялосьГенеральна асамблея ООН прийняла резолюцію, в якій Росія визнається окупантом. За Автономною Республікою Крим і містом Севастополь закріплюється статус тимчасово окупованої території України. Не визнається анексія українського півострова.

За ухвалення резолюції проголосували 70 країн, проти – 26 і 77 – утрималися. Проти прийняття документа проголосували Ангола, Вірменія, Білорусія, Болівія, Бурунді (Африка), Камбоджа (Азія), Китай, Коморські острови (Африка), Куба, КНДР, Еритрея (Африка), Індія, Іран, Казахстан, Нікарагуа, Філіппіни, Росія , Сербія, Південна Африка, Південний Судан, Судан, Сирія, Уганда, Узбекистан, Венесуела, Зімбабве.

“Міністерство закордонних справ України щиро вітає ухвалення 19 грудня 2016 року Генеральною Асамблеєю ООН резолюції «Стан з правами людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь (Україна)», – йдеться в заяві нашого МЗС. – Цей важливий документ містить чіткі формулювання щодо статусу АР Крим та міста Севастополь як частини території України, засуджує тимчасову окупацію Кримського півострова Російською Федерацією та не визнає спроби його анексії державою-окупантом”.

“У контексті жахливої ситуації, що склалася у сфері захисту прав людини в Криму внаслідок його окупації Росією, особливе значення надаємо посиланню в резолюції на Женевські конвенції від 12 серпня 1949 року, які, зокрема, передбачають гуманне поводження з населенням, що перебуває на окупованій території, і захищають його права згідно з міжнародним гуманітарним правом”, – підкреслюється в заяві.

“Саме тому фіксація та засудження в резолюції ГА ООН системних порушень прав людини, здійснюваних російською окупаційною владою, в т.ч. позасудових страт, викрадень, політично вмотивованих переслідувань, обмеження базових політичних прав жителів Криму, має стати важливим кроком на шляху до відстоювання прав і громадянських свобод громадян України, що опинилися в окупації, – наголошується в документі МЗС. – Одним з ключових елементів Резолюції є заклик забезпечити безперешкодний доступ міжнародних правозахисних механізмів на тимчасово окупований півострів для здійснення моніторингу та звітування про ситуацію відповідно до їхнього мандату”.

“Сьогодні світ дав чіткий сигнал російській окупаційній владі – винні у переслідуваннях та порушеннях прав кримчан нестимуть відповідальність. Держава-окупант має припинити свавілля та виконувати свої обов’язки згідно з міжнародним правом – забезпечити дотримання прав людини у Криму”, – заявляє МЗС України.