Комітет ПАРЄ обговорює місце преси в сучасному світі

“Комітет ПАРЄ з питань культури, науки, освіти та медіа затвердив мою доповідь щодо ситуації зі свободою слова в Європі, – повідомляє у ФБ Володимир Ар’єв. – Всі випадки, які стосуються України, внесені в проект резолюції: ув’язнення Сенцова, арешт Сущенка, переслідування Семени в Криму, репресії проти кримсько-татарських медіа та інше”.

“Доповнення внесемо разом з Borislav Bereza у січні перед винесенням на голосування Асамблеї, – пише він. – Це дуже важливий крок в боротьбі за наших колег, що страждають від агресії Росії”.

“Також у проекті резолюції – заклик до швидкого розслідування вбивства Шеремета та до українського уряду – продовжити розвиток суспільного мовлення”, – підкреслює Володимир Ар’єв.

“В комітеті ПАРЄ зараз йде обговорення щодо місця преси в сучасному світі, а також про роль і вплив ЗМІ, про довіру журналістам і чи можна сьогодні залишатися чесним журналістом, про вплив власників на ЗМІ і про журналістську відповідальність перед суспільством, про соціальні мережі, як заміну ЗМІ, і так далі”, – пише у ФБ Борислав Береза.

“Мій європейський колега, – продовжує він, – поцікавився у мене: чи піднімаються ці питання в публічній площині в Україні? Відповів йому, що широкій аудиторії це не цікаво, а самі журналісти ці теми публічно не піднімають, і найчастіше вони обговорюються виключно в професійному середовищі. На це він сказав, що без контролю з боку суспільства і самих журналістів будь-який інформаційний ресурс буде лише інструментом впливу власника ресурсу на суспільство”.

“Сперечатися з ним не став, тому що згоден, адже у нас так і відбувається, – підкреслює Борислав Береза. – У нас суспільство більше зайнято не аналізом, а поглинанням інформації. А ЗМІ, часто керуючись інтересами власника або замовника, вкидають інформацію, чергуючи “зради-перемоги”, і “призначають” на посаду героїв і ворогів для досягнення бажаного результату. Але коли-небудь і ми доростемо до цієї проблематики…”.

Береза

Фото з ФБ Борислава Берези