Володимир Ар’єв про резолюцію Асамблеї ЄвроНест (Європарламент та країни Східного Партнерства)

Асамблея ЄвроНест (Європарламент та країни Східного Партнерства) закликала структури Євросоюза зважати на прямі євроінтеграційні прагнення країн, які уклали угоди про асоціацію з ЄС; жорстко засудила агресивні наміри РФ; закликала не визнавати «вибори» на окупованих Росією територіях України та Грузії; підтримала невизнання результатів виборів в Білорусі і Лукашенки легітимним президентом; закликала всі країни звільнити політичних в’язнів і припинити політичні переслідування і ще багато-багато інших важливих речей. – коментує народний депутат України Володимир Ар’єв на своїй сторінці у Facebook

І це лише одна резолюція, яку я готував спільно з Andrzej Halicki. У своєму виступі я згадав про політичних в‘язнів в Грузії – Ніка Мелія та Гіоргі Руруа – і Україні, зокрема про Ріффа, Julia Kiyan Kuzmenko, Roman Ratushnyi, Стерненка тощо. Наголосив на політичному переслідуванні Sofiya Fedyna, яка теж є делегатом до ЄвроНест. Країни, які хочуть бути в Європі не повинні мати політв‘язнів, мають поважати політичні свободи, вільні медіа, громадянське суспільство і проводити чесні вибори. Інакше без шансів, це зрозуміло. І Україна, Грузія та Молдова мали би стати прикладом для інших, як ті, що найбільше просунулися в процесі реформ і через внутрішню політичну ситуацію не зупинялися.
Хто хоче почути деталі – мій виступ (англійською) в коментарях.
Завтра очікується фінальне голосування за проривну для України, Грузії і Молдови резолюція, якій чиниться серйозний спротив. Тримаємо кулаки.
А фраза дня належить спів-президенту ЄвроНест Andrius Kubilius – час переходити від висловлення занепокоєнь і глибоких занепокоєнь до більш рішучих кроків.