На Хмельниччині Президент України проводить приховану політичну агітацію

Сьогодні Володимир Зеленський в Хмельницькому провів захід із презентацією кандидатів від партії «Слуга Народу» на місцевих виборах. Також на цьому заході презентували стратегію розвитку Хмельниччини. На сцені, де виступав президент, були матеріали з агітаційними ознаками, розміщені на користь партії «Слуга Народу» та написом «Зе! місцеві».

«Європейська Солідарність висловлює категоричний протест проти спроб використання адмінресурсу і проти зневаги до хмельничан з боку охорони президента і, безпосередньо, самого президента Зеленського.

Так нову Україну побудувати не можливо! Так можна лише повернутися в старі часи “застою”. Але люди, які голосували на минулих виборах, цього точно не хотіли.

Тому виправити помилку і привести до влади реальних людей, які дбають про Україну, ще є можливість», – коментує народний депутат України Володимир Ар’єв.

Як роз’яснив Валентин Соколюк, керівник Секретаріату ХТО ПП «Європейська Солідарність», організація та проведення публічних заходів на підтримку кандидатів та суб’єкта їх висування, в даному випадку ПП “Слуга народу», може здійснюватися лише у разі повного фінансування із виборчого фонду партії, або кандидатів.

Проте виборчі фонди ще не відкриті, а тому сьогоднішня зустріч оплачена не з виборчого фонду партії, що є порушенням Виборчого Кодексу України (частина 4 ст. 51 ВК України). Водночас робочі візити Президента України фінансуються з Державного бюджету і таким чином відбувається використання адмінресурсу для агітації за партію. Це має явні ознаки корупції.

Крім того, участь у передвиборній агітації у робочий час забороняється суб’єктам владних повноважень, до яких відноситься і Президент України. Є виключення: крім випадків, якщо така особа є кандидатом на відповідних виборах (частина 1 ст. 57 ВК України), але Володимир Зеленський не балотується на місцевих виборах.

ЄВРОПЕЙСЬКА СОЛІДАРНІСТЬ