Стратегічні цілі України в ПАРЄ

Голова української делегації в Парламентській Асамблеї Ради Європи Володимир Ар’єв в інтерв’ю розповів, що після ухвалення резолюцій щодо України в ПАРЄ у найближчий рік потрібно втримати ситуацію, а також домагатися, щоб Асамблея й надалі називала речі своїми іменами та вимагати збереження обмежень щодо делегатів із РФ.

“Треба утримати ситуацію. Ми домоглися головної резолюції (щодо продовження санкцій проти РФРед.). Зараз мусимо втримати позиції, бо багато хто має бажання відповісти нам резолюцією моніторингового комітету по Україні. Ми чули вже такі сигнали не раз”, – каже народний депутат.

“Намагатимуться гіпертрофувати проблеми за, скажімо так, недостатньої уваги до тих речей, яких Україна об’єктивно вже досягла, – підкреслив Ар’єв. – Зокрема, порушуватиметься питання розслідування подій 2 травня в Одесі”.

“Педалюватиметься закон, який дозволятиме партіям змінювати свої виборчі списки в тій частині кандидатів, які не пройшли (стоять на черзі у виборчі органи влади). Речі, які насправді для України не головні”, – затеріг він.

Крім того, за словами Ар’єва, українська делегація за будь-яких обставин стежитиме за розвитком ситуації на окупованих територіях Донбасу та в Криму, домагатиметься, щоб Асамблея і далі називала речі своїми іменами. І найважливіший момент — збереження обмежень щодо делегатів із РФ, допоки остання не почне поводитися так, як належить члену Ради Європи, і доки не виконуватиме засадничі пункти статуту РЄ.