Ар’єв – співгромадянам: ставайте слідчими!

Я недарма пишу це в річницю Голодомору, адже зараз Україну вбиває інша чума. Лише протягом цього тижня мені довелося чути про чиновників, які вимагають гроші за введення в експлуатацію будинку, які не хочуть підписувати документи щодо зданих об’єктів, які потакають рейдерам, що нищать іноземного підприємця, про слідчих з поліції, які розслідують справу, лише коли їм за це заплатять.

Мені самому довелося сваритись з посадовцем, який не хотів (яке огидне слово!) освоювати додаткові кошти, які я вибив на потреби свого округу. Але найбільше мене добила байдужість і екзистенційна покірність цьому купи народу навколо. Так, слова про корупцію вже нав’язли у зубах. І цих слів – красномовних, маніпулятивних, навіть з матюками – занадто багато, щоб притупилося відчуття болю і небезпеки від самого явища. Явища, яке живе не стільки “нагорі”, – до якої увага достатня, -скільки на середньому рівні і в низах.

Там – найстрашніше, бо такий уклад влаштовує багатьох як lifestyle, бо так звикли, бо так легше і швидше, бо “нащовономенітреба”.

Можна дорікати НАБУ і ГПУ, що мало ловлять злочинців, та з нашими масштабами для відчутного результату у боротьбі з хабарниками й ледарями всіх рівнів і регіонів сюди  треба привезти весь склад ФБР, помножений на 10. Корупція вбиває, але терпимість до неї робить не менше зла.

Тому зараз справа в руках громадян. Чиновники бояться публічної розповіді про їхні справи. На щастя, тепер для того, щоб зробити персонаж відомим, не треба просити про це ЗМІ, які часто спрямовані власниками на боротьбу з уявними випадками, аніж з реальними.

Ставайте слідчими самі – робіть пости з іменами і фактами (перевіреними фактами – себто такими, які відчули на собі чи бачили особисто). І не варто вважати, що начальник ЖЕК – не рівень. Ще й який рівень, бо наша риба підгнила звідусіль!

P.S. Знаю, що мені скажуть – мовляв, про все це говорять, пишуть, волають і т.п. Так. Проте, давайте чесно: кількості написаного про реальні речі набагато менше кількості ганебних випадків. А значить, байдужість і небажання змін, початих з себе, поки перемагає. А значить, ніхто не захоче працювати в країні, де бульдозерами нищать виноградники, де за відведення землі під бізнес-проект виймають душу і віру у справу, де чиновник, суддя чи силовик вбиває всі ініціативи. А значить, країну спустошують, як і роками перед тим.

Від редакції. У французького винороба Крістофа Лакарена (Крістоф де Лакарен, маркіз де Фабьяні по материнській лінії) почалися неприємності. До нього на територію, розташовану в селі Шабо, заїхав бульдозер і почав чавити виноградники.

«Я був уже в дорозі до Одеси на чергову податкову перевірку, які поновилися останнім часом. І дружина мені зателефонувала і розповіла, що бульдозер заїхав на мою територію і почав викорчовувати виноград. Вона викликала поліцію. Склали протокол. Я в повному шоці», – прокоментував ситуацію винороб.

Француз пов’язує те, що відбувається, з бажанням забудувати землі виноградників.

«Ця земля в оренді у пайовиків ще з 2007 року на 15 років. Це рейдерська операція на моїй території, тому що зараз стало прибутково просто забудовувати виноградники », – каже він.

Крім того, за словами Крістофа Лакарена, у нього знову почалися проблеми з контролюючими органами.
«Послуги лабораторії та технолога можна було отримати в Таїрівському інституті, але тепер знову вимагають свою експертизу. Це один крок вперед і три назад. А Європа – це не так. Вони знищують дрібних виробників і конкуренцію. Я боюся, що через пару тижнів можу опинитися взагалі без виноградників, і мені доведеться виїхати», – журиться француз.

На початку року у нього за допомогою “маски-шоу” з автоматами вилучили виноматеріали та обладнання на мільйони гривень.  В Одеському регіональному осереку Державної фіскальної служби акцію пояснили так: “Все це здійснено в рамках операції «Акциз» та кримінального провадження за ознаками правопорушень, передбачених статтею «Незаконне виготовлення, зберігання, збут і транспортування з метою збуту незаконно виготовлених алкогольних напоїв» Кримінального кодексу України”.

“Злочин – не діяльність цих малих виробників вина, а податкова система, яка заганяє тисячі таких виробників в тінь через ідіотський півмільйонний податок (згідно Податковому кодексу, який регулює сплату акцизу, невеликим виноробням та приватним пивоварням доводиться платити до 500 тис. грн. податкового збору на рікРед.) на дозвіл торгувати вином, – зазначив тоді ще голова Одеської обласної адміністрації Міхеїл Саакашвілі. – Я дуже сподіваюся, що найближчим часом Верховна Рада скасує цей податок. Скасування цього податку – частина «Одеського пакету реформ», який був внесений нами в Раду”.

Рік пройшов. Реформа відбулася: автоматників змінили бульдозери.

Але. Не треба усе звалювати на державу. Варто памятати, що наша держава – це не земляк Крістофа Лакарена, автор відомого виразу французький король Людовік XIV. Україна – це ми.

Бо коли Лакарен свого часу прийшов до місцевої сільради в Шабо, з’ясувалося, що частину виноградників колишнього колгоспу імені Леніна хочуть вирубати. Виноградники, де збереглися лози, котрим більше шести тисяч років! І тоді загальні збори пайовиків постановили віддати французові 150 га приречених під сокиру і бульдозер земель в оренду.

І уже через рік де Лакарен з кожного гектара отримав по 640 літрів вина.

“Коли про це дізналися пайовики, вони захотіли повернути свою землю назад, – каже Крістоф. – Звичайно, я відмовився. Почалася справжня війна. Мої виноградники підпалювали, потім підганяли вантажні машини і тоннами обривали виноград. Багатьох лиходіїв я ловив за руку. До нашого будинку постійно приходили вночі, намагалися щось вкрасти. З тих пір я постійно ношу при собі револьвер”…

Лакарен

(Фото сайту “Думаська“)