Чеські політики також поїхали в Крим

“Посольство України в ЧР висловлює рішучий протест у зв’язку з незаконним відвіданням депутатом Європарламенту від Компартії Чехії і Моравії Яроміром Коглічеком та сенатором Сенату ЧР Ярославом Доубравою окупованої РФ території Автономної Республіки Крим для участі у т.зв. “IV Ялтинському економічному форумі”, – йдеться в заяві нашого посольства в Празі.

“Це вже не перше порушення ними українського законодавства при відвідуванні окупованої території, – наголошується в документі. – Розглядаємо такі дії чеських політиків як усвідомлену і демонстративну зневагу до міжнародного права, а тому вони, безумовно, не залишаться без реакції. Хотіли б нагадати у зв’язку з цим, що за порушення порядку в’їзду на окуповані території українським законодавством передбачена як адміністративна, так і кримінальна відповідальність”.

“Особливе обурення викликають висловлені євродепутатом в інтерв’ю російським ЗМІ заклики до порушення режиму санкцій щодо Криму та м. Севастополь, запроваджених ЄС у зв’язку з незаконною анексією цих українських територій Росією, а також його “рекомендації” підприємцям щодо того, як ці санкції можна обійти, тобто, по суті, порушити чеське і європейське законодавство, – підкреслюється в заяві. – Розраховуємо, що компетентні органи Чеської Республіки у зв’язку з цим звернуть увагу на ті чеські компанії, діяльність яких в Криму в обхід санкцій лобіює Я.Коглічек та деякі інші чеські політики, помічені у незаконних відвідуваннях окупованого Криму”.

“Закликаємо також керівництво Сенату засудити незаконні дії сенатора Я.Доубрави, які суперечать офіційній позиції Чеської Республіки щодо підтримки територіальної цілісності України і невизнання анексії Росією Автономної Республіки Крим та м.Севастополь”, – говориться також в заяві українського посольства в ЧР.

Як ми повідомляли, Крим також відвідали депутат Бундестагу ФРН Маркус Фронмайєр і віце-мер австрійського міста Лінц Детлеф Віммер.