Калькулятор расчета монолитного плитного фундамента тут obystroy.com
Как снять комнату в коммунальной квартире здесь
Дренажная система водоотвода вокруг фундамента - stroidom-shop.ru

Подарунок Путіну: Білий дім хотів вивести свої війська з Європи

За словами двох колишніх посадових осіб президентської адміністрації, високопоставлений представник Ради національної безпеки запропонував відкликати деякі військові сили США зі Східної Європи в якості подарунку Володимиру Путіну в перші дні президентства Трампа, пише Спенсер Акерман (Spencer Ackerman) у  The Daily Beast.

 

White House Official Floated Withdrawing U.S. Forces to Please Putin

Хоча ця пропозииція в кінцевому підсумку не було рийнята, це перший відомий випадок, коли старші помічники Дональда Трампа прагнуть відкликати американські військові сили, щоб догодити Путіну. (Білий дім не відразу відповів на запит The Daily Beast про коментар). Представник, який запропонував цю пропозицію, – заступник помічника Трампа зі стратегічного планування, – розмірковував у лютому 2017 року про виведення американських військ поблизу російських кордонів у рамках стратегічної пропозиції «реформи наших інтересів в контексті нових відносин з Росією», – сказав колишній чиновник The Daily Beast, який почув це прямо від чиновника Кевіна Харрінгтона (Kevin Harrington)

Харрінгтон є старшою посадовою особою РНБ зі стратегічного планування. До приходу в Білий дім у нього не було ні військового досвіду, ні значного державного досвіду. Але у нього були впливові повноваження: будучи керуючим директором хедж-фонду Thiel Macro, він був близький до покровителя Трампа Пітера Тіела (Peter Thiel). Перший радник з національної безпеки Трампа, відставний генерал-лейтенант Майкл Флінн (Michael Flynn) оголосив про призначення Харрінгтона на початку лютого в компанії «талановитої групи», готової принести «свіжі ідеї».

Серед ідей Харрінгтона було гаряче переконання, що економічні санкції, – особливо ті, що стосуються Росії, – в кінцевому рахунку шкідливі для Сполучених Штатів. На початку свого перебування Харрінгтон підготував документ, ідеї якого за словами Флінна наближаються до великої стратегії. Харрінгтон нехтував інтересами США в країнах Балтії і вголос замислювався над їх значимістю в контексті відносин США і Росії. Американські сили залишалися на континенті протягом 70 років, щоб стримати Радянський Союз, а потім переконати союзників не боятись Росію.

Колишній колега Харрінгтона сказав The Daily Beast, що Харрінгтон запитав про можливість виведення або перестановки американських військ з країн Балтії, що періодично поглинались Росією з тих пір, як Петро Великий зруйнував шведську гегемонію в Північній Європі на початку 18-го століття. Естонія, Латвія і Литва вступили в НАТО в 2004 році, щоб гарантувати свою незалежність, чому люто протистояв Володимир Путін, який бачив, що Альянс не тільки розширився, але і зробив замах на країни, які Росія вважає своєю сферою впливу. За словами колишнього колеги, Харрінгтон вважав це жестом Кремлю з боку адміністрації Трампа, щоб подивитися, чи отримає його бажання дружніх відносин з Росією взаємність. Цей план був включений в стратегічний документ, який не згадував про Росію як про конкурента або противника.

Екс-колега вважав цю ідею небезпечно наївною. Кремль з великою ймовірністю розглядав би односторонній вивід військ США зі Східної Європи як зелене світло з Вашингтона для додаткових провокацій в Україні, Сирії або де-небудь ще. Якщо цього було недостатньо, європейські союзники вже були стривожені тенденціями Трампа щодо захисту Європи. Чутки, що нова адміністрація піде з Європи, спровокують вали страх на континенті і особливо в країнах Балтії.

Другий колишній чиновник адміністрації Трампа сказав The Daily Beast, що Харрінгтон з ентузіазмом обговорив цю пропозицію з кількома старшими співробітниками, в тому числі з головним стратегом Білого дому Стівом Бенноном (Steve Bannon), іншим союзником Флінна. Цей чиновник зазначив, що пропозиція Харрінгтона була чемно відкинута. Навіть в унікальні хаотичні часи раннього Трампа. «Я [особисто] не доповідав президенту, тому що Білий дім – це великий корабель, і ви не можете собі уявити, як би це виглядало», – підкреслив колишній чиновник адміністрації. Це джерело не змогло підтвердити, чи ще хтось подавав цей проект президенту Трампу.

Пропозиція Харрінгтона не мала деталізації. Йшлося про усунення окремих військових частин в країнах Балтії. Колишній чиновник вважав, що це – побічний ефект незнання Харрінгтоном військових. Він стверджував, що десятиліття попереднього підходу США до Росії були помилковими. Хоча США офіційно не мають постійного базування в Балтії  значного числа військ. В 2014 році там розгорнуто 150 військовослужбовців після вторгнення Росії до Криму, включаючи відправку танків Абрамс. Крім того, військові США брали участь у військових діях НАТО в регіоні.

Зовсім недавно, в червні 2017 року, Естонія, Латвія і Литва приєдналися до збройних сил США у військових навчаннях НАТО з кібербезпеки, спрямованих на захист цифрової інфраструктури балтійських союзників – в тому ж місяці понад 50 союзних кораблів і підводних човнів взяли участь в щорічних військово-морських навчаннях НАТО в Балтійському морі. Два місяці по тому 48-е винищувальне авіакрило і сім F-15 прибули на авіабазу Литви в Шяуляй, щоб патрулювати повітряний простір НАТО в Балтійському морі.

Колишній чиновник адміністрації, який розповів The Daily Beast про пропозицію Харрінгтона, не вірить, що хто-небудь з АНБ буде   ставитися до сил США і європейських союзників як до шахів в великій грі з Кремлем. Але екс-чиновник списав це на геополітичну недосвідченість і ентузіазм політичного ревізіонізму, як він охарактеризував Флінна. А ще він сказав, що Флінн був основною аудиторією Харрінгтона для цієї пропозиції.

Це був не єдиний жест Харрінгтона стосовно Росії. У березні він запропонував зняти санкції США стосовно російської нафти: «Якщо ці санкції завдають шкоди нашій економіці і не завдають ніякого тиску на Росію, в чому сенс?» Однак в лютому на публічному форумі Харрінгтон заперечував, що адміністрація сподівається зняти санкції проти Росії, заявивши: «Розумно дивитися на речі зі свіжих кутів, оскільки це нова адміністрація, але це не означає, що ви повинні відмовитися карати поганих хлопців».

В середині грудня The Washington Post повідомила, що Харрінгтон розглядав стосунки  США з Росією «як критичні для того, щоб вижити в енергетичному апокаліпсисі». Це відповідає шаблонам щодо Росії в  адміністрації Трампа до і після знаходження Флінна в Білому домі У сукупності виникає питання про те, чи хоче Трамп і його команда повернути Росії борг за роль Кремля у виборах.

Флінн, який недавно визнав себе винним в брехні ФБР, зізнався, що в кінці грудня 2016 року він зв’язався з послом Росії Сергієм Кисляком для переговорів, щоб Кремль не став мститися за новий раунд санкцій США, спрямованих на покарання за втручання Росії у вибори. Результатом обговорення стало те, що росіяни могли б очікувати більш вигідної угоди від адміністрації Трампа. Незабаром після цього, під час перебування на посаді, Флінн обговорив з Пентагоном план розширення каналу зв’язку в Сирії для поглиблення військових зв’язків США з Росією всупереч побажанням Конгресу.

Сам Трамп сказав, що вважає правдою запевнення Володимира Путіна (в протиріччя з розвідувальними даними ФБР-АНБ-ЦРУ), що Кремль не втручався у вибори в 2016 році. На своїй першій зустрічі в липні Трамп підтримав план Путіна про завершення сирійської громадянської війни на умовах, сприятливих для російського клієнта Башара Асада. До і під час свого президентства Трамп заявляв про свою неприхильність захисту європейських союзників. Він назвав НАТО «застарілим» і відмовився схвалити критично важливу гарантію взаємного захисту, передбаченого в статті 5.

Політики, такі як державний секретар Рекс Тіллерсон (Rex Tillerson), повинні були заспокоїти нервових союзників, що Трамп має «залізну» прихильність до європейської безпеки. Після того, як президент сказав, що «наявність Росії в  таборі друзів, – а не постійна боротьба з ними, – це актив для нашої країни».

Трамп звільнив Флінна 13 лютого, нібито за те, що він брехав віце-президенту Майку Пенсу (Mike Pence) про таємні розмовах Флінна з Кисляком про зняття санкцій. Як і інші помічники у Флінна в АНБ, Харрінгтон був предметом спекуляцій, коли йому пророчили звільнення після падіння Флінна. Але, на відміну від так званих «літаючих  каменюк», –  Езри Коена-Ватніка (Ezra Cohen-Watnick) і Дерека Харві (Derek Harvey), – цього не сталося.

Харрінгтон підготував Стратегію національної безпеки адміністрації, випущену в минулому місяці. Цей документ більше залежить від погляду радника Трампа з національної безпеки Герберта Макмастера (Herbert Raymond McMaster) на Росію як «ревізіоністську державу». У ньому немає згадок про  вивід сил США. Однак у світлі невдалої пропозиції Харрінгтона про видалення військової сили США з країн Балтії,  лінія в Стратегії національної безпеки здається строгішою, навіть якщо вона вказує на напрямок конфлікту, а не на виведення військ.

«Змагання» з Росією, Китаєм і Північною Кореєю «вимагають від Сполучених Штатів перегляду політики останніх двох десятиліть, – стверджує документ, – політики, заснованої на припущенні, що взаємодія з конкурентами і їх включення в міжнародні інститути і глобальну торгівлю перетворить їх в доброзичливих учасників і заслуговуючих на довіру партнерів. Здебільшого це припущення виявилося помилковим».

трапп

Фото і колаж The Daily Beast