Калькулятор расчета монолитного плитного фундамента тут obystroy.com
Как снять комнату в коммунальной квартире здесь
Дренажная система водоотвода вокруг фундамента - stroidom-shop.ru

Сприяння застосуванню Хартії мов меншин по-угорськи

Європейська хартія регіональних мов або мов меншин відіграє унікальну роль у захисті та підтримці цих мов в Європі. Тому Комітет Парламентської Асамблеї Ради Європи з питань культури, науки, освіти та медіа висловив жаль, що на сьогоднішній день тільки 25 з 47 держав-членів ратифікували, 8 підписали, а 14 держав не ратифікували і не підписали Хартії.

Комітет на своєму засіданні в Будапешті висловив стурбованість тим фактом, що кілька держав-членів ще не представили свій звіт про застосування Хартії, а «деякі держави-члени навіть не виконали весь цикл моніторингу», що ускладнює роботу Комітету експертів і Комітету міністрів щодо захисту і підтримки регіональних мов.

У проекті рекомендацій, які ґрунтуються на доповіді Рози Гоффманн (Rózsa Hoffmann, Угорщина), Комітет ПАРЄ просить Комітет міністрів як виконавчий орган Ради Європи закликати кожну державу-члена «вжити необхідних заходів для ратифікації Хартії,  якщо вони цього ще не зробили; або в випадку, якщо вони вже ратифікували Хартію, – забезпечити її застосування на практиці і розширити сферу своїх зобов’язань».

Комітет закликав Комітет міністрів РЄ розробити процедуру, відповідно до якої він уповноважує Комітет експертів ПАРЄ проводити (після попереднього попередження) «процедуру моніторингу щодо держав, які значно відстають в поданні доповіді, передбаченої статтею 15 Хартії» і повідомити в ПАРЄ про застосування цієї процедури. (Згідно ст. 15 Хартії (Періодичні доповіді), “Сторони подають Генеральному секретарю Ради Європи на періодичній основі і у форматі, визначеному Комітетом міністрів, доповідь про політику, яку вони проводять. <…> Перша доповідь подається через один рік після набрання Хартією чинності стосовно відповідної Сторони, наступні доповіді подаються кожні три роки після першої доповіді”Ред.).

Комітет ПАРЄ також прийняв проект резолюції, якою настійно закликає європейські уряди зробити необхідні кроки для забезпечення умов, щоб право на використання регіональних мов або мов меншин “визнавалося в усіх аспектах життя спільноти”.

Держави повинні «забезпечити здобуття освіти регіональною мовою або мовою меншини протягом усього періоду навчання» (виділено намиРед.), а стосовно роботи адміністративних органів – «незалежно від мови регіону дозволяти використання там мови меншин, якщо на території традиційно присутні її носії та існує інтерес до використання цієї мови».

ПАРЄ обговорить проект рекомендацій і проект резолюції на своєму наступному пленарному засіданні (Страсбург, 22-26 січня 2018 року).

12.05.2003 року Верховна Рада України ратифікувала Європейську хартію регіональних мов або мов меншин, підписану від імені України 2 травня 1996 року в Страсбурзі. Згідно закону про ратифікацію, “положення Хартії застосовуються до мов таких національних меншин України: білоруської, болгарської, гагаузької, грецької, єврейської, кримськотатарської, молдавської, німецької, польської, російської, румунської, словацької та угорської”.

За прийнятим 05.09.2017 Законом “Про освіту” “мовою освітнього процесу в закладах освіти є державна мова”. “Особам, – йдеться в законі, – які належать до національних меншин України, гарантується право на навчання в комунальних закладах освіти для здобуття дошкільної та початкової освіти (виділено намиРед.), поряд із державною мовою, мовою відповідної національної меншини”.

Як відомо, Угорщина заявила, що блокуватиме рішення Європейського Союзу, спрямовані на зближення ЄС з Україною, через закон “Про освіту”. Також офіційний Будапешт заблокував проведення 6 грудня 2017 року у Брюсселі засідання Комісії Україна – Організація північноатлантичного договору (НАТО).

Рыза

Фото офіційного сайту ПАРЄ