Калькулятор расчета монолитного плитного фундамента тут obystroy.com
Как снять комнату в коммунальной квартире здесь
Дренажная система водоотвода вокруг фундамента - stroidom-shop.ru

Путінські миротворці на Донбасі – снаряд, що розірвався у стволі

Війна в Україні, військові маневри Путіна на кордоні з НАТО… Напруга між Москвою і Заходом відчувається зараз у всьому. Людиною, яка тримає всі ці конфлікти в полі зору, є Андерс Фог Расмуссен, колишній генсек НАТО (2009-2014). Юліан Рьопке (Julian Röpcke) з Bild зустрівся з ним на конференції «YES Ukraine» в Києві й назвав інтерв’ю “Чи потрапить Захід в пастку Путіна?”

Tappt der Westen in die Putin-Falle?

BILD: Зараз тисячі російських солдатів беруть участь в навчаннях «Захід 2017» вздовж східного кордону НАТО. Яку мету переслідує Путін цією демонстрацією сили?

Андерс Фог Расмуссен (Anders Fogh Rasmussen): Хотів би підкреслити: я не вважаю, що Росія нападе хоча б на одного союзника НАТО під виглядом цих навчань. Вони прекрасно розуміють, що напад на одного члена НАТО означатиме порушення “червоної лінії”. Це спровокувало б військові заходи з боку НАТО, а цього вони, звичайно, не хочуть. Незважаючи на це, недостатня прозорість (військових навчаньРед.) з російської сторони викликає велику стурбованість.

Я впевнений, що ці маневри набагато масштабніші, ніж про це свідчать офіційні цифри. Брати участь повинна набагато більша кількість військ, ніж вони визнають. Наша найбільша стурбованість полягає в тому, яку кількість військ і яку техніку вони залишать після закінчення навчань. Це стосується і Білорусії, і території уздовж кордону з НАТО, і фінського кордону.

Як ви ставитеся до побоювань Балтійських держав, що це щось більше, ніж просто навчання?

Ми вже відіслали контингенти НАТО в країни Балтії і, до речі, в Польщу. Це означає, що якщо Росія нападе (я знову повторюю, що вони цього не зроблять), – але якби вони все ж напали б, то зустрілися б не тільки з литовськими, латвійськими або естонськими військами, але й з американцями, німцями, британцями, – тобто, з мультинаціональними військами. І Росія, звичайно, не ризикне напасти на всі ці європейські та північноамериканські країни.

Спробуйте на деякий час уявити себе на місці Путіна. Чому він посилає тисячі солдатів на Захід, чому він робить все це?

Він, безумовно, хоче послати сигнал НАТО та західному світу. А саме: що Росія, – не дивлячись на падіння цін на нафту, – є сильною нацією. Що у них є м’язи і так далі. Я думаю, що так виглядає хід його думок і хід думок Кремля. Звичайно, я не розумію такий спосіб мислення, але це інше питання. Бо ми ніколи не загрожували Росії. Жодна держава – член НАТО ніколи не думала про те, щоб напасти на Росію. НАТО – це сконструйований ворог. Тому для росіян це ніщо інше, як марнотратство, коли вони концентрують на своєму західному кордоні військові сили.

Росія представила проект резолюції в ООН, за якою «блакитні шоломи» повинні бути розміщені на Донбасі. Путін і Меркель говорили про це по телефону, і, схоже, що російський президент готовий до переговорів. Чи є це справжнім шансом для світу, або ж Захід може втрапити тут в пастку?

Так, це цілком може бути і пастка. Якщо ми погодимося з дослівною пропозицією Путіна, то ми  разом з мандатом Об’єднаних Націй отримаємо заморожений конфлікт у Східній Україні. Але: нам треба його перевірити і подивитися: чи буде Путін робити якісь кроки, чи ні. Його нинішня пропозиція – це снаряд, що розірвався в стволі. Я кажу вам – це снаряд, що розірвався в каналі ствола!

Але нам потрібні миротворчі сили! Він зробив один крок, а нам треба постаратися, щоб він зробив п’ять кроків. Щонайменше дві умови повинні бути виконані.

По-перше, це має бути надійний мандат для контролю за справжньім кордоном між Україною і Росією. Це – передумова для всьго іншого. Вся російська техніка і всі російські війська повинні покинути Україну, і нам треба впевнитися, що вони не повернуться.

По-друге, повинен бути мандат на захист місцевого населення, а не тільки спостерігачів ОБСЄ. Якщо ці дві умови будуть виконані, тоді повинні бути відправлені міжнародні миротворчі сили. Такі війська нам потрібні!

Чи повинні в цих миротворчих військах брати участь також і російські солдати? Українців це непокоїть, наскільки я розумію.

Це, звичайно, неприйнятно. Принцип ООН полягає, як правило, в тому, що конфліктуючі сторони не повинні брати участь в таких військах миротворців. Так що не повинно бути ні українських, ні російських військ.

Але Росія не вважає себе конфліктує стороною.

Еге ж. Тому я і називаю цю пропозицію в її нинішній формі снарядом, що розірвався в каналі ствола. Але той факт, що Путін вийшов з такою ініціативою, означає принаймні, що він бачить: Росія тут може дещо запропонувати. Я думаю, що є дві причини, чому Путін виступив з цією ініціативою зараз.

По-перше, майбутні вибори в Росії. Він хоче, щоб в ньому бачили політика, що підтримує мир.

Але ще більш важливо те, що американцям прийшла в голову ідея надавати Україні летальну оборонну зброю. Путін розуміє, що це підвищить ціну тривалої агресії. Це ще один хороший приклад того, як, застосовуючи силу, можна підтримувати тим самим мирні і дипломатичні рішення.

Давайте поговоримо про Німеччину і про НАТО. У 2014 році ви ще самі керували самітом в Уельсі, на якому було прийнято рішення про підвищення витрат на оборону до двох відсотків від ВВП. Як ви можете пояснити, що з приводу цієї обставини зараз в Німеччині ведуться настільки палкі дискусії?

Єдина зрозуміла для мене позиція полягає в тому, що треба виконувати свої обіцянки. Тому я хочу зробити великий комплімент канцлеру Меркель за те, що вона (та, до речі, також і міністр закордонних справ Штайнмаєр) і далі дотримується підписаного в Уельсі. А саме, досягти планки в два відсотки за наступні десять років. Тобто, найпізніше в 2024 році.

Я вважаю, це дійсно сміливо з боку канцлера Меркель, що вона залишається на своїй позиції, в той час як на неї нападають з усіх боків під час передвиборної боротьби. Тому у мене немає сумнівів в тому, що Німеччина буде дотримуватися своїх обіцянок, незалежно від того, якою буде правляча коаліція після виборів.

Тобто ви виходите з того, що вся критика, яку ми бачимо і чуємо також і з боку партнерів Меркель по коаліції, – це чиста стратегія передвиборчої боротьби?

Я виходжу з цього. І не тому, що президент Трамп посилив цю риторику в такому напрямку, а також і тому, що європейці повинні взяти свою долю у власні руки, якщо процитувати пані Меркель.

Нам потрібні більш високі витрати на озброєння. Не як провокація! Витрати на озброєння тільки тоді стають провокацією, коли є прагнення на когось напасти. Але такого прагнення у нас немає.

Тому я кажу: тільки потенційні провокатори розглядають підвищення витрат на оборону як провокацію.

Расмуссен

Андерс Фог Расмуссен під час інтерв’ю в Києві. Фото “Більд”