Калькулятор расчета монолитного плитного фундамента тут obystroy.com
Как снять комнату в коммунальной квартире здесь
Дренажная система водоотвода вокруг фундамента - stroidom-shop.ru

“Захід-2017”. Після “Заходу-2013” сталась анексія Криму та війна на Донбасі…

Навчання, які налякали Захід, вступили в завершальну фазу. На полігоні поблизу кордону РФ з країнами ЄС були задіяні вертольоти, винищувачі, ракети і танки, пише Шон Уокер (Shaun Walker, The Guardian) у статті “Путін спостерігає за демонстрацією військової могутності поблизу кордонів з ЄС”, ще не знаючи, що на маневрах “Захід-2017” вертоліт вистрілив по глядачах: згоріли щонайменше два автомобілі, дві людини отримали важкі травми.

Vladimir Putin watches display of Russian firepower near EU border

У холодний і дощовий понеділок на полігоні в районі Луги, розташованої приблизно в 113 кілометрах від кордону з Естонією, членом ЄС, серед тих, хто спостерігав за триваючою протягом 45 хвилин демонстрацією військової потужності, був Володимир Путін. Російський президент разом з міністром оборони Сергієм Шойгу, а також шеренгою армійських генералів спостерігав за навчаннями в бінокль з оглядового майданчика.

Згідно зі сценарієм стратегічних навчань «Захід-17», які Росія проводить спільно зі збройними силами сусідньої Білорусі, Вейшнорія, умовний регіон Білорусі, проголошує незалежність і за допомогою країн НАТО намагається налаштувати Мінськ проти Москви. Оскільки світова громадськість стурбована здатністю Росії вести «гібридну війну» з використанням кібератак, підконтрольних сил і дезінформації, навчання «Захід» є для неї нагадуванням про військову могутність цієї країни.

Навчання також проходять на території Білорусі та Калінінградської області. У понеділок маневри, на початковому етапі яких відпрацьовувалися операції по відбиттю агресії умовного противника і оборонні бої, перейшли в наступальну фазу. У контратаці були задіяні піхота, артилерія, ракетні війська, сили ППО і авіації. Згідно зі сценарієм, “вейшнорскі сепаратисти” відбили в урядових військах кілька літаків і безпілотників. Перед учасниками навчань була поставлена задача – знищити ці загони.

Навчання «Захід-2017» – модернізований варіант стратегічних маневрів радянських часів, в яких брали участь країни Варшавського договору, і які проводяться кожні чотири роки. Цього разу військові маневри викликали особливу тривогу на Заході. Причому, на думку деяких спостерігачів, ці навчання є найбільшими з тих, що Росія проводила з часу закінчення холодної війни.

Представники російської влади заявляють, що навчання є всього лише стандартними військовими маневрами. Причому, вони вказують на нарощування військ НАТО в Центральній і Східній Європі як на реальну загрозу стабільності на континенті. З метою протистояння російській загрозі НАТО розгорнули в країнах Балтії і Польщі міжнаціональні угруповання загальною чисельністю чотири тисячі військовослужбовців.

Росія заявляє, що в навчаннях беруть участь тільки 12,7 тисячі військових. Таким чином, чисельність учасників навчань становить трохи менше 13 тисяч осіб – того мінімуму учасників, при якому (відповідно до договору, відомому як Віденський документ) на військових навчаннях в обов’язковому порядку мають бути присутніми західні спостерігачі. Росія запросила іноземних спостерігачів та військових аташе і стверджує, що всі побоювання безпідставні. (Віденський документ — міжнародна угода держав – учасниць Організації з безпеки і співробітництва в Європі, яка призначена для реалізації заходів довіри і безпеки в регіоні. Положення документу включають щорічний обмін військовою інформацією про сили, розташовані на територіях країн-учасників, повідомлення військового характеру для зменшення ризику, включаючи консультації про незвичайну військову діяльність і небезпечні інциденти, попередні повідомлення щодо певних видів військової діяльності, спостереження за певними видами військової діяльності, обов’язкову демонстрацію нових зразків основних систем озброєння та військової техніки, що надходять на озброєння збройних сил держав-учасниць, обмін щорічними планами і дотримання їх з візитами-перевірками військових сил країн-учасницьРед.).

«Закиди про недостатній рівень відкритості, ми не приймаємо, – заявив прес-секретар Путіна Дмитро Пєсков. – Ми вважаємо абсолютно провокаційною ось цю хвилю нагнітання пристрастей навколо цих навчань».

Згідно зі сценарієм вишколу, умовним сепаратистам Вейшнорії надають підтримку дві умовні країни – Любенія і Весбарія, під якими, судячи з усього, явно маються на увазі Польща і Литва. Як кажуть представники керівництва НАТО, ці навчання задумані як попередження Альянсу про те, що Росія може в найкоротші терміни зосередити велику кількість військ. У той же час три Балтійські країни дуже стривожені цими навчаннями.

Інші ж заявляють, що таке занепокоєння грає Росії на руку, перебільшуючи ступінь загрози, яка походить від Москви. Однак країни Балтії вказують на навчання «Захід-2013», які проводилися незадовго до анексії Криму та втручання на сході України.

Міністр оборони Литви Раймундас Каробліс (Raimundas Karoblis) заявив, що існує навіть ризик того, що навчання спровокують конфлікт або будуть використані в якості прикриття для неповного виведення військ з території Білорусії. «Ми не можемо зберігати абсолютний спокій. Поруч з територією Литви зосереджена велика іноземна армія», – сказав він в інтерв’ю новинному агентству Reuters.

На період проведення навчань «Захід-2017» американська армія перекинула в країни Балтії 600 десантників і взяла на себе відповідальність за охорону повітряного простору трьох країн. Навчання проводилися поблизу низки населених пунктів в західній частині Росії і в Білорусі. Раніше, за словами представників російського оборонного відомства, бомбардувальники Су-24 в складних погодних умовах відпрацьовували удари по наземних цілях, скидаючи 250-кілограмові бомби на позиції умовного противника.

Погана погода зберігалася і пізніше, коли навчання продовжилися на полігоні «Лузький». В таких умовах, за дощу і низької хмарності з літака ІЛ-76 здійснювалося десантування людей і техніки на полігон під прикриттям винищувачів. Також були задіяні артилерійські і ракетні комплекси й десятки танків.

А в іншому кінці країни – в російський тихоокеанський порт Владивосток – прибула група з чотирьох китайських кораблів для проведення спільних військово-морських навчань, які пройдуть на тлі наростання напруженості через Північну Корею.

ПуБинокелть

Фото The Guardian