Калькулятор расчета монолитного плитного фундамента тут obystroy.com
Как снять комнату в коммунальной квартире здесь
Дренажная система водоотвода вокруг фундамента - stroidom-shop.ru

Польща-Україна-Литва. Геть непотрібний скандал

Виник дипломатичний скандал між Польщею та двома її сусідами – Литвою й Україною, у стосунках яких з Варшавою існує низка історичних протиріч. Польща в наступному році відзначатиме сторіччя відродження держави, і в честь цієї події хоче випустити новий паспорт, оздоблений значущими для її історії символами. Якими саме – вирішуватиметься інтернет-голосуванням. Але серед символів, які можуть потрапити на сторінки паспорту, є вільнюсські Святі ворота (більш відомі в Литві як Austras vārti – Ворота Зірки) і львівський Меморіал Орлят, пише Андіс Седленієкс (Andis Sedlenieks) у латвійському виданні Diena.

Pilnīgi nevajadzīgs skandāls

Необхідно пояснити, що на Святих воротах ще з часів спільної польсько-литовської держави (Речі Посполитої) знаходиться одна з найбільш значущих не тільки для поляків і литовців, а й для всіх католиків ікона Божої матері, якій приписують цілющу силу. Меморіал Орлят – це кладовище і місце пам’яті польських добровольців – захисників Львова, які загинули в 1918-1919 роках в боях з галицькою армією, а також іншим полеглим польським солдатам. Назву львівського меморіалу вибрано тому, що серед захисників було чимало жінок і хлопчиків, в тому числі скаутів, або орлят, багато з яких загинули. У Польщі захист Львова сприймається так само, як у нас в Латвії бої проти військ Бермондта.

(У вересні 1919 року колишній командувач німецьким корпусом в Латвії граф Рюдігер фон дер Гольц за підтримки керівництва німецького рейхсверу організував в німецьких таборах для військовополонених вербування та переправлення в Латвію військовополонених солдат і офіцерів російської армії, які увійшли до складу добровольчої Західної армії під командуванням полковника Павла Бермондт-Авалова. 20 вересня Бермондт-Авалов оголосив про прийняття на себе всієї повноти влади в країнах Балтії і почав наступ на Ригу. Латиські частини стримали натиск уздовж Даугави і до 11 листопада за сприяння флоту Антанти і естонської армії відкинули бермондтівців від Риги. До кінця листопада територія Латвії була повністю від них звільнена. Бермондт-Авалов емігрував до НімеччиниРед.).

У той же час ані у литовців, ані в українців ентузіазм Польщі, м’яко кажучи, не викликає ніякого захоплення. Головним чином, через історичні протиріччя. І Вільнюс, і Львів у міжвоєнний період були включені до складу Польщі, до того ж, зовсім не на основі взаємної згоди. Відповідно, у Вільнюсі та Києві є побоювання, що Варшава таким символічним кроком намагається нагадати про свої – хай і неофіційні, – але все-таки претензії на ці міста і території.

Ці побоювання ще більше підсилює той факт, що Польща останнім часом зробила ряд офіційних і неофіційних кроків, які складно трактувати інакше, як якщо не зовсім прагнення відновити “Польщу від моря до моря”, то, щонайменше, стати державою, яка грає вирішальну роль в політиці Східної Європи і – частково – Балкан.

Завдяки цьому проект паспортів до сторіччя польської держави вже не здається аж такою безневинною задумкою, як її намагаються представити тамтешні офіційні особи. З цієї причини, – незалежно від того, які цілі лежать в основі згаданого проекту, – Варшаві все ж варто було б утриматися від актуалізації чутливих історичних тем без узгодження з сусідами.

Тим більше, що головний одержувач дивідендів від цих розбіжностей – Росія. Преса якої з інтересом стежить за перебігом подій.