Калькулятор расчета монолитного плитного фундамента тут obystroy.com
Как снять комнату в коммунальной квартире здесь
Дренажная система водоотвода вокруг фундамента - stroidom-shop.ru

Вихідні – хороший час почитати цікаві статті в європейських ЗМІ. – Ар’єв

Вихідні – хороший час почитати цікаві статті в європейських ЗМІ. Видання Euroactiv опублікувало матеріал під заголовком «Україну спокушає модель Трампа». Не знаю, чи протверезить це українських любителів популізму, але спробувати варто.
Посилання на оригінал – в першому коментарі, а сама стаття в перекладі тут: – написав народний депутат України Володимир Ар’єв на своїй сторінці у Facebook

Україну спокушає модель Трампа

Майбутні президентські вибори в Україні відбуваються в дивні часи. Підйом нацистських партій а також зростаючий євроскептицизм все більш розчаровує людей та засмучує значною роботою, яка ще має бути зроблена для боротьби з корупцією і виведення країни з орбіти Кремля. Втомившись від невизначеності, яка розбурхувала нерви інвесторів, українці все частіше звертаються до кандидатів схожих за стилем Трампу, марно сподіваючись, що вони будуть панацеєю.

Президент і шоумен

Вибори, заплановані на 31 березня, вже мають бути одними з найбільш спірних в пострадянській історії України. Маючи рекордну кількість зареєстрованих кандидатів – 44 – мало хто наважиться передбачити результат. Проте очевидно, що найжорстокіша битва буде між популярним шоуменом Володимиром Зеленським, за якого зараз проголосувало б 19% виборців, та президентом Петро Порошенко – із 15,1%.
Напередодні Нового року українці пережили дежавю. Зеленський звернувся до народу на головному телеканалі «1 + 1», підконтрольному відомому олігарху Ігорю Коломойському. 41-річний комік і уродженець невеликого міського міста Кривий Ріг, Зеленський і його команда, відома як «95-й Квартал», отримали загальнонаціональне визнання після того, як в середині 2000-х років випустили власну комедію на українському телебаченні. Порошенко виголосив свою власну промову одразу за Зеленським, привівши до розуміння порівняння з Помаранчевою революцією, коли телеканал «5 Канал», що належить Порошенку, транслював виступ президента Віктора Ющенка перед виступом Президента України Леоніда Кучми.

Невдоволення статусом-кво

Порошенко був обраний у 2014 році із платформою, яка мала б радикально реформувати інституції, додавши нового імпульсу економіці та боротьбі з корупційною установою. Незважаючи на те, що країна перебуває у найважчому періоді після здобуття незалежності та отримала похвали за кордоном за його ініціативи, внутрішня підтримка Порошенка – і, дійсно, для всього українського політичного апарату, включаючи парламент – протягом останніх років постійно знижується.
Багато хто з українців вважає, що їхня країна все ще є типом “Дикого Заходу”, в якому виникають, змінюються і зникають політичні союзи бізнесменів зі швидкістю світла, тепер шукають вихід з перетворення країни. В Україні, як і в інших країнах, коли зростає розчарування політичним істеблішментом, попит на радикальних і неприйнятних політиків виходить на нові максимуми.

Фактор Трампа

Кожен, хто спостерігає за українською та американською політикою, зможе провести паралелі між політичними кампаніями Зеленського та Дональда Трампа. Обидва чоловіки є політичними неофітами та аутсайдерами системи, які обіцяють у простих, дружніх до натовпу, термінах принести радикальну зміну та заохочують виборців підтримати їх у спосіб «приклеювання» до політичного істеблішменту. Обидва залишили свій відбиток на маленькому екрані – Трампу із «Учнем», Зеленський із «Слугою народу», в якому, за іронією долі, він грає вчителя, який випадково стає українським президентом. В обох випадках обидва вони були звинувачені в представництві інтересів тіньових грошових еліт, і обидва підтримували спірні ділові відносини з Росією.
Неортодоксальна заявка Зеленського на президентство, можливо, стала несподіванкою для багатьох простих українців, але аналітики давно передбачали, появу такого «аутсайдера», кандидата в стилі Трампа.
Кілька років тому, на хвилі ейфорії після Майдану в 2015 році, Порошенко запросив орієнтованого на реформи колишнього президента Грузії Михайла Саакашвілі очолити Одеську область. Хоча Саакашвілі вдалося досягти відчутних результатів навіть під час свого короткого перебування на посаді, його українська політична кар’єра різко пішла вниз. Саакашвілі відзначив у Києві звинувачення Порошенка та уряду; Генеральний прокурор України стверджував, що союзники Саакашвілі взяли гроші від російських олігархів, щоб дестабілізувати Україну, а сага закінчилася, коли колишній президент Грузії був позбавлений українського громадянства і погрожував стрибнути з даху в Києві. Хоча президентські амбіції Саакашвілі мали мало шансів на успіх, його політичні інстинкти допомогли йому зрозуміти зростаючу суспільну потребу України в тому, щоб аутсайдер «очистив болото».
Для політичної еліти Києва коротка кампанія Саакашвілі послужила потужним попередженням про те, що наступні вибори будуть зосереджені на завоюванні «протестних» голосів. По суті, український політик, який враховує потребу громадськості у кандидаті в стилі Трампа, був лише питанням часу.

Україна Зеленського: неможлива мрія

У передмові до своєї політичної платформи Зеленський уявляє собі ідеалізовану Україну, де можна відкрити новий бізнес за годину і миттєво проголосувати в Інтернеті, одночасно обіцяючи законопроекти, які претендують на форми прямої демократії та надаючи можливості для імпічменту президента шляхом скасування по політичного імунітету. Хоча яскрава картина Зеленського дуже добре резонує з розчарованим місцевим електоратом і підсилює його ретельно оброблений образ аутсайдера – так само, як і багато обіцянок Трампа, які виявилися фіктивними – важко повірити, що ці обіцянки виправдаються.
Незважаючи на те, що він є своєрідним господарем на каналі Коломойського «1+1», Зеленський заперечує будь-які посилання на це. Здається сумнівно, щонайменше, що трюк Зеленського на Новий рік був би можливий без безпосереднього схвалення Коломойського. Нещодавні розслідування радіо «Свобода» також виявили, що Зеленський і його бізнес-партнери – незважаючи на твердження Зеленського, – володіють трьома компаніями, зареєстрованими в Росії. У сукупності ці елементи роблять образ аутсайдера, якого Зелянський притримувався, дещо сумнівними.

За межами України

Багато українських виборців сподіваються, що переможець на виборах цієї весни зміцнить зовнішню політику країни. Зеленський наполягає на тому, що він прагне підтримати Україну в зусиллях по припиненню війни і поверненню тимчасово окупованих територій на Сході. Проте з його програми не зрозуміло, чи вважає він Крим окупованою територією, хоча нещодавно він обіцяв повернути землю і дистанціювати Україну від Росії перед членами радикального правого сектора під час свого візиту до Львова.
Трамп пообіцяв швидко виправити торгові та дипломатичні проблеми Америки, запорука, що закінчилася катастрофою – довіра до керівництва США та дипломатії зараз набагато нижча, ніж коли він вступив на посаду. Аналогічним чином, сумнівно, що комік, як Зеленський, без дипломатичного досвіду, кваліфіковано та ефективно вирішить поточний стану справ на користь країні. Майбутнє відносин як із Заходом, так і з Росією загрожує проблемами. Хоча Зеленський підкреслює прагнення України приєднатися до НАТО, мало хто вірить, що члени альянсу готові прийняти націю, поки її конфлікт з Росією залишається настільки гострим.
Ця реальність, однак, не заважає багатьом українцям підтримувати Зеленського, все ще довіряючи, що як тільки він візьме на себе президентський пост, він просуне радикальні зміни і розпочне реформи. Докази з Сполучених Штатів свідчать, на жаль, що будь-які надії України за моделлю Трампа, ймовірно, будуть розвінчені.

www.euractiv.com/