Калькулятор расчета монолитного плитного фундамента тут obystroy.com
Как снять комнату в коммунальной квартире здесь
Дренажная система водоотвода вокруг фундамента - stroidom-shop.ru

Екс-експерти ЦРУ: Справжня ціль Росії – не США, а Україна

У США триває очолюване спецпрокурором Робертом Мюллером розслідування ймовірного втручання Росії у президентські вибори в США 2016 року. Однак, як твердять ветерани розвідки, американські вибори не були ціллю Володимира Путіна, його ціллю є Україна та альянси США. Такий погляд висловили три колишні експерти ЦРУ.

Втручання у вибори в США це, ймовірно, відплата за американську підтримку продемократичних рухів у країнах, якими Кремль вкрай зацікавлений, зокрема, в Україні, яку Москва відчайдушно намагається не допустити до НАТО,  пише Сидні Фрідберґ-молодший у виданні Breaking Defense. Росія серйозно й не пробувала забезпечити перемогу Трампа на президентських виборах у США в 2016 році, вважають колишній голова аналітичного відділу ЦРУ щодо Росії Джордж Бібі та його колега Пітер Клемент, який очолював Офіс з аналізу щодо російських та євразійських питань. Якщо б росіяни справді хотіли створити виборчу кризу в США, їхні зусилля не обмежувалися б так званими фабриками тролів чи фейковими новинами.

А може, що замість спроб забезпечити перемогу Трампа, каже Клемент, Кремль хотів помститися Гілларі Клінтон, надіючись підірвати її шанси на здобуття президентства. Чому? Бо, на посаді державного секретаря в адміністрації Барака Обами, Гілларі Клінтон підтримувала демократичні рухи і «кольорові революції» проти пропутінських автократів в Україні та в інших місцях. Саме поширення демократії на країни «близького зарубіжжя», а не на територію за 4 000 миль від Росії – США – становить для Путіна екзистенційну загрозу.

Колишні американські розвідники висловили свої погляди напередодні саміту G7 у Канаді, проте події на самій зустрічі «Великої сімки» тільки підтвердили їхню позицію щодо вразливості альянсів США. Президент Трамп прибув на саміт, погрожуючи торговельною війною з найближчими союзниками Америки та закликаючи їх повернути Росію до складу G7 . Він покинув зустріч раніше і засудив кінцеву заяву, яку США вже були підписали.

«За моїх часів США були менш вразливими», – сказав Мільтон Берден, який очолював відділення ЦРУ як у Москві, так і в Ісламабаді, та керував таємними операціями на підтримку афганського повстання проти Радянського Союзу. Під час холодної війни у відносинах Альянсу були напружені моменти, проте зобов’язання США передбачало розміщення на території Європи понад 300 тисяч вояків. У свою чергу, совєти нагадували всім про загрозу періодичними варварськими діями – в Угорщині (1956), Чехословаччині (1968) та Афганістані (1979).

«Сьогодні ситуація зовсім інакша», – каже Берден. – Я думаю, що в даний час європейці можуть повірити будь-що про Сполучені Штати».

Однак не можна сказати, що Трамп робить все те, що Росія хоче. Навпаки, «у Кремлі мусять бути дещо розчаровані ним», – вважає Бібі. Під час передвиборчої кампанії Трамп обіцяв припинити участь США в регіональних конфліктах, а відтак він збільшив присутність США в Афганістані і завдав ракетних ударів по режиму Асада в Сирії. Росія вважає обидві ці країни своїми сферами впливу. За словами Бібі, з точки зору Росії втручання у вибори в США, можна, «до певної міри, вважати оборонним заходом. Вони хочуть, щоб ми припинили кампанію на підтримку демократії. Сама демократія їх не лякає, але загроза поширення демократії за кордоном – і в самій Росії – от це вже їх непокоїть». Для Росії це велика трагедія: бачити, як вплив НАТО поширюється на землі, де колись переважала Москва.

Клемент вказує: на колишніх радянських теренах – в Україні чи Грузії – є уявлення, що тільки-но на них пошириться вплив НАТО чи навіть ЄС (адже ж вважається, що членство в ЄС допровадить до приєднання до НАТО),  – то Росія реагуватиме. Це не означає, що Москва мусить завойовувати цілу країну, підкреслює експерт. З уваги на те, що статут НАТО не дозволяє приєднання до Альянсу будь-якої країни з тривалими територіальними суперечками, хватає, аби Росія лише претендувала на маленький шматочок України (Крим). І Києву не нададуть членства в НАТО.

Однак, не всі “втрачені” Росією землі – одинакові. «Вони підуть на ризик заради захоплень в Україні, але не для повернення країн Балтії», – переконаний Берден. А за словами ветерана ЦРУ Бібі, з погляду Росії Україна – найважливіша країна в цілому світі: «Росіяни переконані, що втрата України для них – найболісніша». Те, яке саме місце Україна посідає в серцях та умах росіян важко пояснити американцям, пише автор статті Сидні Фрідберґ. А для такого російського націоналіста як Путін, сама ідея, що Україна не належить Росії – є болісною та принизливою.

Це все “вина Америки” – так оцінюють ситуацію колишні агенти КДБ, каже Берден. Настав час відплати. Росія хоче приборкати саме вплив Америки, а не знищити її, бо це відкрило б економічні, геостратегічні та навіть ядерні проблеми, з якими Москві годі впоратися. «Я не думаю, що Володимир Путін, який на мій погляд є реалістом, прагне знищити нас чи нашу демократію, хоча росіяни дійсно втручалися в наші вибори…і знову це зроблять, якщо матимуть нагоду, – заявив Берден. – Вони далі каламутитимуть воду, але я вважаю, що вони настільки ж здивовані нашою реакцією, як, мабуть, і ми їх діями».

З цим погоджується Клемент, кажучи, що навряд чи Путін прагне знищення США. За його словами, США самі несуть відповідальність за чимало внутрішніх проблем країни, «одначе росіяни цей факт майстерно використовують». «Сполучені Штати переживають період відносно значних внутрішніх проблем, кризу довіри, яка виходить, здебільшого, від нас самих», – каже Бібі.

(Ілюстрація “Голосу Америки”)