Калькулятор расчета монолитного плитного фундамента тут obystroy.com
Как снять комнату в коммунальной квартире здесь
Дренажная система водоотвода вокруг фундамента - stroidom-shop.ru

НАТО потрібна не база в Польщі, а східний фланг разом з Україною

“Завдяки згуртованості своїх членів НАТО – найуспішніший в історії військовий альянс. Тому будь-який політичний крок, що може послабити цю згуртованість, слід критично прораховувати”, – пише в своїй статті у Politico американський генерал-лейтенант у відставці, а нині співробітник Центру аналізу європейської політики (Center for European Policy Analysis) Бен Ходжес (Ben Hodges, на фото зліва).

“Постійна американська військова присутність в Польщі, про яку просив польський уряд, – якраз такий випадок. Подібний крок слід здійснювати лише в разі, якщо вдасться прийти до консенсусу серед усіх наших союзників. В разі, коли він зміцнить наш потенціал стримування і покращить загальну ситуацію з безпекою НАТО”, – наголошує Ходжес в матеріалі під заголовком “Don’t put US bases in Poland” (“Не створюйте американські бази в Польщі”). – Почнемо з того, що багато хто з наших союзників сприйме створення військової бази США в Польщі (або в будь-якій іншій країні Центральної чи Східної Європи) як надмірно провокаційний крок. Котрий дасть Москві зручний шанс називати НАТО агресором”.

(Польща висловила готовність виділити до $2 млрд. зі свого бюджету для фінансування постійної військової бази США на своїй території – бронетанкового підрозділу масштабу дивізії. Глави урядів Естонії, Латвії та Литви вже висловили цьому свою підтримку. Москва заявила, що “готова реагувати” на розширення інфраструктури НАТО до кордонів РФ. Зараз в рамках операції Atlantic Resolve в Польщі на ротаційній основі розміщується американська танкова бригада чисельністю близько 3,5 тисячі військовослужбовців. Вони мають у своєму розпорядженні 400 гусеничних машин, 900 одиниць колісної техніки, включаючи 87 танків Abrams і 18 самохідних 155-міліметрових гаубиць PaladinРед.). 

“З суто практичної точки зору перманентне розміщення бригади бронетехніки в Східній Європі проблематичне. Це вимагало б збільшення армії США, що малоймовірно. Інакше армії доведеться перекинути одну з існуючих бригад з нинішніх баз в Техасі, Канзасі або Колорадо, чому будуть люто чинити опір конгресмени від цих штатів, – пише генерал Ходжес, який вважає, що саме ротація військових частин забезпечує підвищення їх боєготовності. – Але розглянути пропозицію Варшави є резон: східноєвропейські союзники вважають, що присутність військ США значно посилить ефект стримування, оскільки, – на їх погляд, – Росія ніколи не нападе, стоячи перед ризиком безпосереднього війсьового зіткнення з солдатами США, яке реальне в разі загибелі американців від рук росіян”.

“У нас є способи досягти також стратегічного ефекту, не послаблюючи згуртованість Альянсу, – вказує генерал. – Слід тільки застосувати ротаційні сили по всіх країнах східного флангу – від Естонії до Болгарії, а також в Україні та Грузії. Цим державам в першу чергу потрібні військова логістика, сили ППО і протиракетної оборони, а ще військова поліція, фахівці з розвідки і в галузі зв’язку “.

(Бен Ходжес у 2014-2017 рр. обіймав посаду командувача військами США в Європі)

Американський підрозділ в Польщі. Світлини Politico