Калькулятор расчета монолитного плитного фундамента тут obystroy.com
Как снять комнату в коммунальной квартире здесь
Дренажная система водоотвода вокруг фундамента - stroidom-shop.ru

Трамп розуміє ситуацію в Україні – Грибаускайте

Президент Литви Даля Грибаускайте розповіла про деталі зустрічі лідерів країн Балтії з президентом США Дональдом Трампом (на якій, зокрема, піднімалось питання війни на сході України) в ексклюзивних коментарях журналістці Української служби «Голосу Америки» Тетяні Ворожко. “Вважаю, президент Трамп розуміє ситуацію в Україні”, – зазначила Грибаускайте.

На питання, чи було особистісне взаєморозуміння з президентом Трампом, Грибаускайте висловила переконання, що таке взаєморозуміння було досягнуте. “Ми зустрілись не вперше, і він завжди є складним, але цікавим”. “Звичайно, коли ми говорили про безпеку регіону, питання України піднімалось, ми говорили про поведінку Росії, безпеку України і, звичайно, підтримку Україні», – наголосила вона.

​Протягом саміту Трамп запитував про українських військовослужбовців, про те, як Україна захищається. “Я сказала Трампу, що Ваші (українські) військові є героями і, що вони можуть боротись за свою країну, за незалежність і, що Україна створила збройні сили, які здатні себе захистити”, – сказала Грибаускайте.

Реформа НАТО та безпека регіону стали основними темами саміту трьох країн Балтії та США. Даля Грибаускайте високо оцінила підписання декларації про дотримання статті 5 Північноатлантичного договору. Ця декларація містить “усі необхідні елементи, щоб регіон став більш безпечним і обороноздатним”.

Країни Балтії – приклад для Європи в сфері енергетики, переконана Грибаускайте: “Ми маємо справжню незалежність, тому що Росія завжди використовували енергетику як інструмент впливу на політику, впливу на країни загалом”. Інші європейські країни мають наслідувати приклад країн Балтії в досягненні незалежності від монопольного постачальника, вважає вона: “Ми відкрили термінал зрідженого газу в Клайпеді і ми можемо постачати у всі країни Балтії, якщо це потрібно, і можемо обирати: чи купувати з Європи, чи з Росії, чи у Сполучених Штатів”.

Коментуючи підтримку деякими європейськими країнами газпромівського проекту “Північний потік-2”, Грибаускайте зазначила: “Нас дивує, що Європа йде у зворотньому напрямку і не бачить загрози. Ми вже пережили загрозу. Це – наша історія, це наше знання і ми ніколи не повернемось і ніколи це не повторимо. Ми є найкращим прикладом в Європі. Сподіваюсь, Європа скоро зрозуміє, що чим більше постачальників, тим краща ціна, міцніша безпека і краща ціна для споживачів в Європі”.

До речі. Країни Балтії хотіли б бачити більш активну позицію Сполучених Штатів в енергопостачанні до Європи, зазначив глава МЗС Литви Лінас Лінкявічус, коментуючи підписання Меморандуму про взаєморозуміння між литовською компанією Lietuvos Dujų Tiekimas та американським постачальником зрідженого газу та оператором майбутнього експортного терміналу Freeport LNG.

Литва планує розвивати свій термінал зрідженого газу в Клайпеді, для того, щоб збільшити постачання американського газу до сусідніх країн та Європи. «Потужності терміналу достатні, щоб ділитись з сусідами. Це – важливий, вирішальний фактор. Також в інтересах США бути більш активними на європейському ринку і ми можемо відіграти в цьому більш істотну роль», – зауважив міністр закордонних справ Литви.

«Україна є на нашому радарі і зайве говорити чому, – зауважив політик, зазначивши, – те, що відбувається в Україні, важливе не тільки власне для країни, а і для нас, нашої здатності адекватно оцінювати ситуацію і реагувати».

(Світлини “Голосу Америки”)